Rowerem nad Wisłą-o każdej porze roku.

Rowerem nad Wisłą_004Rowerem nad Wisłą-o każdej porze roku.

Rowerem nad Wisłą jest to możliwe przez cały rok. Cztery pory roku aktywnie nad Wisłą. Nie wspomnę już nawet, że jazdę na rowerze można połączyć z morsowaniem, a także ze zwiedzaniem. Trzeba to robić oczywiście z głową. Ważny jest ubiór. Oczywiście mimo nowoczesnych tkanin i szytych z nich ubrań najlepszym sposobem obierania się jest motoda naszych Babć. Zapewne domyślasz się z ubiorem „na cebulkę”. Jeżeli tak to trafione w setkę.

Warto jest mieć z sobą także termos z ciepłą herbatą oraz tabliczkę czekolady. Najlepiej gorzkiej 80%.
Zapewne niektóre z Pań mogą się nieco wzburzyć. Uspokoję Was jednak, że gorzka czekolada podobno wspomaga odchudzanie.

Ważny nie tylko dla morsujących będzie jakiś ręczniczek do wytarcia odsłoniętych części ciała gdyby padał deszcz.

Rowerem nad Wisłą – dlaczego akurat nad Wisłą ?

Pomijając fakt, że jestem wielkim fanem Wisły ponieważ na Jej brzegach i w najbliższej okolicy znajduję zarówno ciekawe krajobrazy i miejsca, a także mieszane trasy spacerowo rowerowe.
Coraz większa infrastruktura turystyczna i wypoczynkowa daje wiele możliwości spędzania tam aktywnie czasu. Łączące dwa brzegi Królowej rzek mosty zapewniają w większości bezpieczną komunikację rowerową i pieszą.
Jakże ciekawe może być połączenie jazdy rowerem i kąpieli w zimnych wodach Wisły. Wie ten kto próbował, a dowie się ten kto spróbuje.

RoweremCiekawe miejsca, krajobrazy i wydarzenia do zdjęć.

W erze aparatów cyfrowych i aparatów w telefonach komórkowych chyba każdy robi zdjęcia. Technologia zarówno jednych jaki drugich pozwala na naprawdę ciekawe fotki. Dlaczego więc nie zrobić czegoś kreatywnego czy niespodziewanego. Zdjęcie po lewej stronie zrobiłem w czasie jednego ze spacerów brzegiem Wisły w okolicy Spójni na Warszawskim Żoliborzu. Każda pora roku ma swoje piękno, które warto uchwycić. Ponadto podróżując nad Wisła o różnych porach dnia i nocy, a także w różnych warunkach pogodowych daje wiele możliwości.

Można wtedy uchwycić atrakcyjne światło, mgły czy też różne zjawiska atmosferyczne. Odbicia w wodzie w różnych warunkach dają super ciekawe efekty.

Rowerem możesz swobodnie przemieszczać się pomiędzy różnymi miejscami. Poznawać inne osoby uprawiające różnego rodzaju aktywność nad Wisłą. Najważniejszym jednak jest fakt, że zyskujesz zdrowie i odporność, a jaka to wartość to chyba nie muszę Cię przekonywać.


%d bloggers like this: