Rejsy po Wiśle. Wspomnienia, które wkrótce wrócą.

rejsy po wiśleRejsy po Wiśle. Wspomnienia, które wkrótce wrócą.

Rejsy po Wiśle to dobry sposób na wyrwanie się z betonowego uścisku miasta w przyjazne objęcia przyrody. To możliwość zobaczenia stolicy z zupełnie innej perspektywy w której się zakochacie. Otuleni przyrodą, nadwiślańskimi lasami i plażami możecie zobaczyć monumentalne miasto strzelające w górę tuż przy królowej polskich rzek.

Wisła i jej otoczenie zmieniało się przez setki lat. Kiedyś była ona nośnikiem transportu rzecznego, a dziś ściąga na swoje brzegi turystów i osoby, chcące aktywnie spędzić czas. Żegluga towarowa z wielu powodów przeniosła się na ląd. W miejsce tego na Wiśle przybywa różnego rodzaju jednostek służących rekreacji, a także małej floty przewozów pasażerskich.

Wracam wspomnieniami do zeszłorocznych rejsów ale także myślę już o tym sezonie kiedy wypłyniemy z portu na bujające nas wody Wisły.

rejsyTy też możesz pływać z nami.

Możesz budzić się w dzikich miejscach o wschodzie słońca na tym statku drewnianym a także na innych drewnianych jednostkach, które idealnie komponują się w naturalny charakter rzeki. Kilku dniowe rejsy to wyzwanie dla osób przyzwyczajonych do wygody swoich domostw. W czasie rejsu Twoja poranna toaleta ma miejsce w rzece, a nie w rozgrzanej lśniącej łazience. Niejako jest to wyprawa do zamierzchłej przeszłości kiedy nie było bieżącej wody w domach, a ludzie myli się właśnie na brzegach rzek lub w wodzie pobranej ze studni.

Możesz uczestniczyć w rejsach wzdłuż brzegów Warszawy, a także możesz wybrać się na weekend za miastem na Wiśle. Spędzić noc pod namiotem na cudownej wyspie i współpracując z załogą. Poczujesz jak smakuje jedzenie przygotowane nad ogniskiem lub częściowo na turystycznej kuchence.

Dotrzesz w dzikie miejsca i posłuchasz wiślanych opowieści. Wisła wciąga. I nie chodzi tu bynajmniej o wiry. Ludzie, którzy obcowali z Wisłą wracają tam o ile powala im na to czas. Niektórzy z nich budują lub kupują łodzie drewniane lub wykonane z innego materiału i podróżują po rzece.

Przeglądając FB trafiłem na stronę Święto Wisły w Warszawie. I to właśnie przypomniało mi, że już niedługo zaczniemy szykować Dar Mazowsza i inne łodzie do nowego sezonu. Mam jednocześnie nadzieję, że wkrótce wyruszymy po kolejne przygody wśród wiślanych fal.

Poniżej dla przypomnienia film z obchodów Święta Wisły w Warszawie 2019 r.

 

%d bloggers like this: