Ognisko na plaży.

Ognisko na plażyOgnisko na plaży.

Ognisko na plaży może służyć do rozgrzania się po morsowaniu czy też dłuższym spacerze. Może też posłużyć do przygotowania posiłków. Poczynając od pieczenia kiełbasy i ziemniaków poprzez gotowanie w kociołku na trójnogu.

W Warszawie wzdłuż brzegów Wisły jest wiele miejsc przygotowanych do palenia ognisk. Nie jest też większym problemem znalezienie chrustu i suchych gałęzi. Są one często wyrzucone na brzeg przy wyższej wodzie. Wystarczy tylko poszukać. Można także przynieść z sobą kilka szczap drewna.
Oczywiście nie wolno niszczyć drzew i trzeba dbać o czystość. Nawet nie śmiecąc samemu warto zebrać śmieci znajdujące się w zasięgu wzroku.

Gotowanie nad Wisłą.

Pływając po Wiśle na dłuższe czy krótsze rejsy trzeba także coś jeść. W związku z tym na naszym drewnianym statku jest kuchenka gazowa. Kiedy jesteśmy na dłuższym rejsie i nocujemy na wyspie zdarza nam się piec mięso, warzywa nad ogniskiem ale też gotować zupy w kociołku nad ogniskiem.

Ognisko na plaży i gotowanie to także jeden z naszych pomysłów na aktywne spędzanie czasu nad brzegiem Wisły. Z pewnością jest to możliwe w dobrej grupie aktywnych ludzi. Zapewne można w ten sposób poznać wiele ciekawych osób i zacząć przygodę z poznawaniem Wisły i jej brzegów.
Oczywiście nasze działania nie będą ograniczać się jedynie warszawskiego odcinka Wisły. Królowa polskich rzek jest bardzo ciekawa poza granicami miasta. Zarówno na północ jak i południe. Znajduje się tam wiele wysp i plaż. W okolicach Modlina można znaleźć się w dzikich obszarach rzeki, wśród przyrody z której można korzystać ale należy ją przede wszystkim szanować.

Weekendy mogą stać bardzo atrakcyjne w obrębie miejsca zamieszkania. Można połączyć turystykę rowerową z rejsami, biwakowaniem, gotowaniem i szkołą przetrwania. Oderwać się i zrelaksować w miejscach, które dają naprawdę dużo spokoju. Nocleg w namiocie w fajnym towarzystwie odrywa od szarej rzeczywistości. Daję siłę na kolejne dni tygodnia i czas spędzony w pracy. Świerze powietrze i różne warunki atmosferyczne hartują człowieka i dają zdrowie.

Mamy pod nosem swój skarb jakim jest Wisła i jej otoczenie. Rosnąca infrastruktura rekreacyjna, wypoczynkowa, rozrywkowa daje nam wiele możliwości. Szanujmy to i korzystajmy.

%d bloggers like this: