Morsy i sauna nad Wisłą w Warszawie.

Morsy nad wisłąMorsy i sauna nad Wisłą w Warszawie.

Morsy czyli osoby zażywające kąpieli zimnowodnych można było spotkać w wodach Wisły już wiele lat temu. Obecnie poprzez wydarzenia  „Szkółka Morsowa Dzielnicy Wisła” ten styl życia i sposobu na zdrowie staje się coraz bardziej popularny.

Uczestnicząc już drugi rok we wcześniej wspomnianym wydarzeniu oraz morsując kolejny rok ze znajomymi napotykamy wciąż nowe zainteresowane osoby. Najczęściej codzienne morsowanie wygląda tak, że spotyka się kilka osób i morsuje wspólnie przez kilka – kilkanaście minut.  Następnie udają się oni domów. Spotykam ludzi którzy chcą jednak spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu na brzegach Wisły i w jej okolicach.

Nasz pomysł na aktywność nad Wisłą.

Wspólnie z kolegą stwierdziliśmy, że przecież sauna mogłaby pojawiać się systematycznie na plaży Rusałka na której spotkamy się na morsowanie.
Realizacja tego pomysłu zależała tylko i wyłącznie od zebrania się grupy minimum 12 osób w każdą niedzielę o godzinie 11:00. Taka ilość ludzi gwarantuje, że cena za osobę za kilka godzin sauny wynosi 20 zł co jest bardzo przystępną i dla wielu akceptowalną ceną.

Wbrew naszym obawom czy taka grupa da radę zbierać się regularnie postanowiliśmy zaryzykować. Po dwóch takich spotkaniach pomysł ten cieszy się dużym zainteresowaniem. Zaczęliśmy nawet myśleć czy wkrótce nie będziemy musieli zamawiać dwóch saun mobilnych.

Nasze spotkania – co i jak.

Wraz z naszymi znajomymi spotykamy się co niedzielę o godzinie 11:00 na plaży Rusałka w Warszawie. W związku z dość dziwnym prawem, które w żaden sposób nie wspiera aktywności aktywności ludzi chcących zażywać kąpieli w Wiśle każde z nas czyni to na własną odpowiedzialność. Czyli samo morsowanie, a dokładniej wejście do Wisły nie jest wydarzeniem zorganizowanym. Myślimy jednak o tym aby to zmienić. Do tego potrzeba jeszcze troszkę czasu, zrzeszenia się i załatwienia spraw formalnych. Tak więc spotykamy się nad Wisłą i każde z nas wchodzi do Wisły na własną odpowiedzialność. Oczywiście robimy to w grupie. Mamy zasadę, że nigdy nie wchodzimy pojedynczo. Czy to w czasie tych spotkań czy zupełnie innych przygód morsowych.

Morsów nam przybywa.

W ciągu niecałego tygodnia nasza grupa na facebok-u liczy już ponad 130 osób. Świadczy to o tym jaką popularność zyskują kąpiele zimno wodne.
W warszawie i w okolicy jest wiele osób, które spotykają się nad brzegami różnych zbiorników wodnych i chcą nabyć odporność organizmy, a jednocześnie spędzić ciekawie czas. Zgłaszają się do nas osoby morsujące już od dłuższego czasu, uczestnicy szkółki morsowej Dzielenicy Wisła ale także osoby, które chcą rozpocząć tą wspaniałą przygodę.

Z chęcią pomagamy nowym fokom i morsom. Służymy swoim doświadczeniem i dodajemy otuchy w czasie pierwszych wejść. Wiele osób nie wierzy w to, że zdecydowało się na takie szaleństwo. A zaraz później najczęściej padają słowa „dlaczego nie wcześniej”.

Morsy to nie tylko o czym myślimy.

Osoby które do nas dołączają są w większości zainteresowani różnego typu formami aktywności. Wycieczki rowerowe, piesze, rejsy, turystyka kajakowa, biwakowanie weekendowe, przygody, przyroda, spędzanie czasu na łonie natury, mini szkoły przetrwania i temu podobne.

Tak się składa, że od jakiegoś czasu pływamy po Wiśle. Uczestniczymy w różnych rejsach. Zarówno tych bliższych jak i dłuższych na przykład do Torunia. Pływamy z okazji różnych świąt i wydarzeń, a także w ramach różnych projektów organizowanych przez miasto Stołeczne Warszawa. Dlatego też powstała ta strona. My natomiast pracujemy nad tym wszystkim co możecie już teraz i co będziecie mogli robić z nami w niedługiej przyszłości.

Wisła, a także infrastruktura, która powstaje wzdłuż jej brzegów daje bardzo wiele możliwości. Mamy zamiar Wam je wszystkie prezentować. Zapraszamy do aktywności z nami.

%d bloggers like this: