Morsowanie dla WOŚP w Warszawie.

Morsowanie dla WOŚP jez Czerniakowskie 12-01-2020_31Morsowanie dla WOŚP.

Morsowanie w jeziorku Czerniakowskim 12-01-2020

Mimo, że ciała morsów znacznie tracą temperaturę to serca mają zawsze gorące. Dziś nad jeziorkiem Czerniakowskim grupa morsów i zaroszonych gości spotkała się aby wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Morsy zaczęły od porządków. Pozbierały z okolic plaży różne śmieci, które znoszą tu najczęściej fani zupełnie mniej kulturalnych i sportowych rozrywek. Był to także wstęp do rozgrzewki.

Po wrzuceniu worków ze śmieciami do kontenera zaczęła się ta właściwa rozgrzewka. Na plaży tłumnie zebrane morsy, foczki i goście rozgrzewały się przed wejściem do wody. Oczywiście w ramach Finału WOŚP były także zbierane datki i prowadzone, a także finalizowane licytacje różnych fantów morsowych i usług zaprzyjaźnionych firm.

Pojawiło się także sporo osób, które właśnie tu i dziś rozpoczęły swoją przygodę z kąpielami zimnowodnymi. Czyli wsparli akcję Owsiaka mającą na celu leczenie i diagnostykę, a zarazem wstąpili na własną drogę zapewnienia sobie zdrowia.

Oczywiście liczba osób, która tu dziś przyszła zamorsować była jak zwykle imponująca. Niektórzy mówią, że to miejsce żyje 24 godziny na dobę. Praktycznie zawsze ktoś zanurza się tu w wodach jeziorka.

Warto także nadmienić, że dzisiejszy była naprawdę piękny. Dużo ludzi na spacerach, biegających, a także rowerzystów. Być może dlatego dziś w jeziorku zanurzało się w zimnej wodzie także sporo dzieci.

Trend ten w ostatnich czasach zyskuje naprawdę wielu zwolenników. Nawet wielkie sklepy sportowe wyczuły w tym niezły interes polegający na tym jak sprzedać poza sezonem to co pozostało z ekwipunku nurkowego.
Pomysł był wprawdzie dość późny ale trafiony. Po prostu towar z półek nurkowych trafił na mniejszą półkę opatrzoną zdjęciem morsującego mężczyzny i tak powstał „Dział Morsów”. Brawo. Lepiej późno niż wcale. Tylko nie znaczy to, że z tego powodu powinno się podwyższać ceny, które niektóre osoby pamiętają jakby nie patrzeć jeszcze z czasu kiedy sezon sportów wodnych zakończył się.

Galeria zdjęć.

 

%d bloggers like this: